İslahiye kaymakamı Sn. Ramazan YILDIRIM,  Nizip Kaymakamı Sn. Harun Sarıfakıoğuları, Karkamış Kaymakamı Sn. Yusuf Osman DİKTAŞ, Nurdağı Kaymakamı Sn. Seyfullah ORDUERİ, Alay Komutanı Sn. Şeref  ÇAKMAK,  İl AFAD Müdür V. Sn. Adil ŞİRAZ, İl Göç İdaresi Müdürü Sn. Oktay BAHÇECİ ile ilçe protokolü ve bölgemizde bulunan 5 geçici barınma merkezi müdürleri İslahiye-2 nolu çadırkente öksüz ve yetim çocuklarla iftar açtılar. İftarın akabinde çadırkentteki mahalle temsilcileri ile bir araya geldiler.

Ramazan dolayısı ile bir araya gelindiğini belirten Gaziantep valisi Ali Yerlikaya “Tutmuş olduğunuz oruçlarınız kabul ve bu mübarek günlerde yapmış olduğunuz dualar kabul olmasını diliyoruz. İnşallah bu müberek günlerde yapmış olduğunuz dualar vatan hasreti çeken siz misafirlerimize hayırlara vesile olur” dedi. YERLİKAYA Çadırketteki mahalle temsilcileri ile sohbetin ardından istek ve dilekleri dinlendikten sonra “Bizler sizler için buradayız. Elimizden gelenin en iyisini yapmap için çaba sarf ediyoruz. İnşallah dilekleriniz en kısa sürede yerine getirilecektir” dedi.

Vali Yerlikaya ve beraberindeki heyet  daha sonra İslahiye-1 nolu geçici barınma merkezine geçerek burada kanaat önderleriyle bilgi alışverişinde bulundu.